HAKKIMIZDA

Adana Merkezli olarak, 1965 Yılında Erdoğan DURAK tarafından Akdeniz Petrolleri Erdoğan DURAK  adı altında   kurulmuş olan  şirketimiz,  03.01.1994 Tarihinde Akdeniz Petrolleri İnşaat Taah. Ticaret ve San. A.Ş. olarak Ticaret Sicile  kayıt olmuştur.

Ülkemiz sanayisinin gelişmesi için,  üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile müşterilerine hep en iyiyi sunmak için devamlı bir araştırma-geliştirme içerisinde yatırımlarını genişletmektedir.
Firmamızın asıl işi Maden Ocağı İşletmeciliğidir.  1999 Yılında DOLOMİT Maden  ruhsatı alarak  ekonomiye katkı sağlamaya devam etmiştir.

Bünyemizde bulunan dolomit ocaklarımızdan elde ettiğimiz ürünlerden yola çıkarak, Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan büyük ve küçükbaş hayvan yemleri için katkı maddesi ve mineral kaynağı olarak kullanılan ve şirketimiz tarafından DOLEX markası ile tescili alınan ürünümüz Türkiye’nin hayvancılık alanındaki ilk ve tek, kaliteli, standart doğal Magnezyum kaynağıdır.

Bu amaçlarımızı gerçekleştirmek üzere 45.000 m²’lik bir alana kurulmuş olan üretim tesislerimiz çevreye zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olup, Türk ve Alman makine gruplarından oluşturulmuştur.

1998 Yılından bu güne kadar ise, Agrega malzeme için üretim kapasitesini arttırarak ve Çimento Sanayine,  Demir Çelik Sanayine,  termik santrallerine ve Hazır Beton tesislerine  hizmet  vermeye devam etmektedir.

2003 Yılında  ise, Hazır Sıva, seramik fayans yapıştırıcıları, tamir harçları ve derz dolguları üretimini yaparak 
inşaat sektörüne SIVAX- BETOX –CERAX- RKS  Tescilli  Markaları ile satışa sunulmasında  katkı sağlamıştır.

2006  Yılından  itibaren üretim faaliyetine ilave olarak lojistik  alanında da hizmet vermeye başlamıştır. 
Amacımız; Türkiye’de bir ilk olmanın gururuyla, çağdaşlaşma adına, kendimizi her zaman yenilemek ve en iyi olmak adına mücadelemizi sürdürmek.

Vizyonumuz; Ülkemizde, madencilik ve inşaat sektöründe etkin rol oynayan saygın, örnek ve güvenilir, çizgisinden asla ödün vermeyen bir şirket olmak.

Değerlerimiz; Dürüstlük, güvenilirlik, müşteri memnuniyeti, yenilikçilik, yaratıcılık.
 

© 2015 by Akdeniz Petrolleri 

Yeni Mah. 4387 Sok. No:1/1 Sarıçam, ADANA 

Tel:0322 233 40 28 (pbx)- info@akdenizpetrolleri.com.tr