Efsun Sever

İSG Politikamız

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm yasal gereksinimler ve sorumlulukları yerine getirerek çalışmalarını sürdürür

Firmamız üretim ve hizmet faaliyetlerinin her aşamasında sağlık ve emniyet koşullarını daha da iyileştirmek adına iş sağlığı ve güvenliğini, tüm operasyonlarında ilk sıraya koyarak temel değerleri arasına almıştır. Bu bağlamda çalışanların, müşterilerin ve ziyaretçilerin emniyet koşullarını, iş sağlığı ve güvenliği açısından kabul edilebilir kaza rakamının sadece “sıfır” olduğu inancına dayanarak oluşturur.   
        Bu kapsamda Firmamız ;
-    İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm yasal gereksinimler ve sorumlulukları yerine getirerek çalışmalarını sürdürür. 

-    Tehlikeleri kaynağında yok ederek emniyetsiz durumları ortadan kaldırmak,        çalışanların yetkinliklerini, farkındalıklarını ve bilinç düzeylerinin artmasına katkıda bulunacak eğitim, bilgilendirme ve gözetim fonksiyonlarını sürekli gelişen bir sistem dahilinde uygular.

-    Kazaların ve meslek hastalıklarının analizlerinin yapılması, raporlanması, alınması gereken düzeltici ve önleyici faaliyetleri yerine getirir ve takibini yapar. 

-    Sürekli denetim ve risk değerlendirmesi ile tesis, işletme ve ekipman güvenliği sağlanarak  güvenli tesis ve güvenli iş sistemleri  sağlanır.

-    Tüm çalışanlar; İş Sağlığı ve Güvenliği talimatlarına uymak; iş kazalarını, ramak kala durumlarını ve riskli durumları bildirmek ile yükümlüdür. 
 

© 2015 by Akdeniz Petrolleri 

Yeni Mah. 4387 Sok. No:1/1 Sarıçam, ADANA 

Tel:0322 233 40 28 (pbx)- info@akdenizpetrolleri.com.tr